co to są mięśnie kegla

Od jakiegoś czasu dużo mówi się o tym, że niemalże każda dama, bez względu od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, jakich zadaniem jest utrzymanie na miejscu organów wewnętrznych. Dzięki nim, wolno urodzić dziecko z łatwością oraz mniejszym bólem, równocześnie nie ryzykując nacięcia krocza. Również po porodzie przydają się silne oraz wzmocnione mięśnie Kegla, bowiem to naturalnie dzięki nim nie ma kłopotów z nietrzymaniem moczu.

mięśnie kegla podczas stosunku

Przeważnie mięśnie Kegla ćwiczą wobec tego kobiety w ciąży oraz planujące ją. Jeżeli pozostaną one prawidłowo wzmocnione, o wiele łatwiej jest przejść przez oczywisty poród i równocześnie nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają również panie, które rodziły dawno, lecz pojawiły się u nich problemy z nietrzymaniem moczu, z reguły wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mięśnie dna miednicy. Można je z prostotą zlokalizować w trakcie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najporządniej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega jedynie na napinaniu mięśni i ich rozluźnianiu. Najpoprawniej rozpocząć od pozycji leżącej, jednakowoż z niekiedy wolno również ćwiczyć w innych pozycjach. Wypada napinać mięśnie przez parę sekund, a następnie rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Niesłychanie istotne jest to, aby napinać jedynie mięśnie Kegla, a nie brzuch, lub pośladki. Przed skurczem trzeba wziąć głęboki wdech oraz powoli wypuszczać powietrze w trakcie rozluźniania mięśni. Najprawidłowiej jest zastosować serię dziesięciu powtórzeń. Takich serii może się wdrożyć około trzech w ciągu dnia. Poprawę można zanotować już nawet po sześciu tygodniach, jednakże warto ćwiczyć dalej, chociaż raz na dzień.
W aptekach oraz punktach sprzedaży można obecnie zakupić specjalne kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Bardzo wspomagają one cały proces oraz okazuje się, że przynoszą idealne wyniki. Z takimi kulkami też trenuje się na zasadzie kurczenia i rozluźniania mięśni.
Damy, które regularnie trenują, przyznają że przyniosło to wynik podczas porodu drogami natury i o wiele szybciej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich dam z łatwością wyklucza się również kłopot nietrzymania moczu. Większa część z nich wskazuje, że dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą również czerpać poprawniejszą przyjemność ze współżycia. Ma to także realny wpływ na odczucia erotyczne partnera. Takie ćwiczenia nie są wysiłkowe i nie zajmują dużo czasu, a wolno je wykonywać dosłownie wszędzie i o każdej porze. Środowisko z pewnością nawet się nie zorientuje.