AminoSelenit,

Intrygując się tematyką plonów oraz normowanego rozwoju roślin, z pewnością prędzej lub później wolno trafić na wiadomości na temat stymulatorów przyrostu w rolnictwie. Ich przedsięwzięcie wiąże się z tym, by jakość pozyskiwanych plonów była wysoka, obfita oraz zgodna z najlepszymi oczekiwaniami.

Biostymulatory wzrostu oraz ich działanie
Najnowszego rodzaju biostymulatory własne działanie opierają o innowacyjną technikę. Jej nadrzędnym zadaniem jest wykorzystanie synergicznego działania nienagannie dobranych czynników aktywnych.
Z reguły są one następujące:

•    aminokwasy,
•    selen.

To właśnie dzięki nim biostymulatory są w stanie przy regularnym wykorzystywaniu korzystnie wpłynąć na jakość zbiorów.
Selen – zagadka biostymulatorów
Jednym z najczęściej spotykanych w biostymulatorach składnikiem aktywnym jest selen. Nic niepokojącego, w końcu ten pierwiastek ma znaczne znaczenie dla organizmów żywych. Mowa także o składniku o nieprzeciętnych właściwościach, które są potrzebne do prawidłowego działania zarówno człowieka, jak oraz innych organizmów. Jego towarzystwo w biostymulatorach znacznie modyfikuje jakość zbieranych plonów.
Zanim jednak sięgnie się po te wzmacniacze do własnych upraw, konieczne jest upewnienie się, że są one wysokiej jakości oraz pochodzą od przetestowanego producenta. Jedynie w owym czasie wolno liczyć na wyniki zgodne z oczekiwanymi, a nie wprost odwrotne. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zawsze lepiej poradzić się profesjonalistów, jacy znają się na temacie najpoprawniej i z chęcią dzielą się swoją zdają sobie sprawę z tego z innymi zainteresowanymi.