Najważniejszym z globalnych przeszkód w większości miast w Polsce jest transport. Nasze województwa są nie zaadaptowane do tak wielkiego nasilenia korków, jaki powstał poprzez zwiększenie się liczby aut na polskich ulicach. Z tego powodu jedną z najważniejszych kierunków rozwoju jakie powinno podjąć prawie każde województwo jest zainwestowanie środków w transport i komunikację. Nawierzchnie drogowe i komunikacja miejska to priorytet, który pozwoli zwiększyć wygodę krakowian jak również poprawi integralność infrastruktury miasta.

Spośród innych miast, nowe projekty komunikacyjne w grodzie Kraka silnie się wyróżniają. Mieszkańcy w głosowaniu wypowiedzieli się za budową metra, ale przed tym jak metro powstanie, w rozwój komunikacji miejskiej i nawierzchnie drogowe trzeba włożyć sporo środków . Spośród ważniejszych inwestycji trzeba podkreślić:
całkowicie napędzaną elektrycznie siatkę autobusów – pierwszą w kraju,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec PKP wraz z centrum handlowym.
Poza tym, w planach miasto ma budowę przynajmniej kilka nowoczesnych dróg dojazdowych między już wybudowanymi połączeniami i remonty już powstałych połączeń autobusowych i dróg dojazdowych.
Krakowianie napraw nie znoszą – problemy w komunikacji i dotarciu do biur przeszkadzają na co dzień. Warto jednak pamiętać, że bez remontów jakość dróg nie może się poprawić i aby było lepiej, wymagać trzeba wytrwałości.Majchrowski działania
Inwestycje w rozwój transportu to nie jedynie kolejne drogi, jak również doskonalszej jakości powierzchnia jezdni, która będzie dłużej jak nowa i odporna. ( kolejnym z takich wzorów może być odporna na ścieranie powierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka i na zachodniej jezdni Wadowickiej). Oczywiście, miasto wymaga jeszcze wielu remontów i nowych pomysłów, aby jeździło się po mieście wygodnie. Nie tylko samochodem, ale również autobusami. Ale da się zauważyć wyraźnie, że wszystko jest na prostej drodze do tego, by Krakusom mieszkało się tu naprawdę miło i z zadowoleniem.