Początek leczenia nałogu alkoholowego
Kiedy tak właściwie zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – innymi słowy alkoholizmem, możesz poczuć, jakby to nie miało kresu. Ale nie powinieneś sam cierpieć. Jest dużo dostępnych procedur terapii, które wspomogą Tobie w pokonaniu alkoholizmu, aby wrócić do zdrowego oraz pełnego życia.

prywatne leczenie alkoholizmu

Różne czynniki, takie jak:
•    historia medyczna,
•    system pomocy,
•    motywacja indywidualna

Mogą odegrać istotną rolę w sukcesie Twojego powrotu do witalności. Leczenie alkoholizmu powinno być doglądane przez skład ekspertów leczniczych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym kraju istnieją liczne ośrodki leczenia alkoholizmu i są obsługiwane przez zawodowców, jacy pomogą Ci przejść przez każdy etap procesu powrotu do dobrego samopoczucia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako układzie pomocy przez 24 godziny w tygodniu, który będzie z tobą fetować Twoje sukcesy i współpracować z Tobą, gdy będziesz przechodził przez wszelkie wyzwania.

Nie zapominaj, że pokonanie alkoholizmu jest długim procesem
Mniej niż połowa osób wraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Ilość ta zmniejsza się do mniej aniżeli 15 procent, do osób które nawracają po pięciu latach wstrzemięźliwości. W dążeniu do najogromniejszej szansy na długotrwałą trzeźwość po zakończeniu leczenia szpitalnego lub ambulatoryjnego, trzeba uczestniczyć w miejscowych grupach wsparcia oraz kontynuować doradztwo.

Kiedy jest najlepszy czas na terapię?
Przed zainicjowaniem leczenia jednostka musi najpierw rozpoznać własny stan i mieć ochotę opuścić alkohol. W pewnych sytuacjach jednostka może uznać, że poradzi sobie z problemem z alkoholem na własną rękę. Innym razem członkowie rodziny lub też przyjaciele są w stanie rozpocząć interwencję alkoholową. Łączy się to z tym, że bliskie osoby wyrażają trwogi o zbytnie picie alkoholu przez daną figurę. Interwencja pomaga też rozpocząć dyskusję na temat przystępnych opcji kuracji oraz wsparcia.

Nie ma słusznego czy też złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeśli jednak nie pozostanie podjęte leczenie, alkoholizm może wywoływać wiele pobocznych problemów, takich jak zawiłości zdrowotne, kłopoty finansowe, komplikacje z relacjami oraz zakłócenia zawodowe.