Autentyczna włoska restauracja – menu i wino

Włoskie restauracje to w kraju najpopularniejszy typ gastronomii. Cenimy włoskie jedzenie bo jest pyszne, pożywne i ceszy oko. Bez wątpienia najczęściej decydujemy się na pizzę. Mocniej wrażliwi kosztują mniej znane potrawy – tortellini, gnocchi czy włoskie zupy minestrone.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji warto zwrócić uwagę na elementów: czy miejsce stosuje włoskie produkty, czy w menu można znaleźć też nie tak typowe włoskie potrawy, czy lista win, oferuje typowo włoskie wina. Włoskie potrawy to duża wielość smaków i potrawy z różnych zakątków kraju. Prawdziwie włoska restauracja wprowadzi naturalnie włoski smak.

Kuchnia włoska nie jest skomplikowana, ale to wcale nie znaczy, że że nie jest dobra Z pewnością można uznać, że jest to wspaniała kuchnia europejska .

Dobre wino włoskie

Żadna szanująca się restauracja włoska, która aspiruje do bycia klasycznym miejscem na kulinarnej mapie regionu, nie może ignorować trunków. Obiad we włoskim klimacie bez wyjątku powinien obejmować też wino. Lampka czerwonego wina to przy włoskim posiłku cos zupełnie naturalnego. restauracja włoska Kraków Klasyczne wina włoskie to przede wszystkim toskańskie chianti, kalabryjskie ciro i marsala z Sycylii. Restauracja włoska – o ile naprawdę chce być rozpoznawana jako faktycznie włoska, musi posiadać różnorodny wybór win.

Klasyczna włoska restauracja

Mając ochotę poznać fenomen włoskiego gotowania bez cienia wątpliwości warto poszukać restauracji, która umie przygotować nie jedynie makaron i pizzę.
Zobacz film